AVIZIER

Știri generale

Admitere la programele de studii de masterat

10 mai 2022 / ȘTIRI GENERALE
In perioada 11-12 mai are loc sesiunea de admitere anticipata la programele de studii de masterat la Facultatea de Inginerie Chimică şi Biotehnologii. Programul sesiunii este disponibil aici.

WORKSHOP

14 aprilie 2022 / ȘTIRI GENERALE
Facultatea de Inginerie Chimica si Biotehnologii organizează in data de 15 aprilie, ora 12:00, un eveniment de tip workshop la care participa companii de renume din Romania, din domeniile produse farmaceutice, cosmetice si produse alimentare, in căutare de studenti si viitori absolventi. Evenimentul se adreseaza atat studentilor cat si cadrelor didactice si se desfasoara online pe platforma Microsoft Teams.

Programul evenimentului este disponibil aici.

POLIFEST 2022

05 aprilie 2022 / ȘTIRI GENERALE
In perioada 7-9 aprilie 2022, Universitatea POLITEHNICA din Bucuresti organizeaza festivalul educational POLIFEST 2022. Mai multe detalii sunt disponibile aici.

WORKSHOP

23 martie 2022 / ȘTIRI GENERALE
Facultatea de Inginerie Chimica si Biotehnologii organizează in data de 25 martie, ora 12:00, un eveniment de tip workshop la care participa 8 companii de renume din Romania in căutare de studenti si viitori absolventi. Evenimentul se adreseaza atat studentilor cat si cadrelor didactice si se desfasoara online pe platforma Microsoft Teams.

Programul evenimentului este disponibil aici.

Campanie de colectare dedicată victimelor războiului din Ucraina!

04 martie 2022 / ȘTIRI GENERALE
Comunitatea Universității POLITEHNICA din București a inițiat o campanie de colectare dedicată victimelor războiului din Ucraina!

LINK-URI UTILE
pagina web a campaniei