Anunțuri evenimente - ARHIVĂ 2022

Ziua Facultății

18 octombrie 2022 / ANUNȚURI EVENIMENTE
Pe data de 20 octombrie va avea loc Ziua Facultății de Inginerie Chimică și Biotehnologii.

Programul evenimentului cuprinde concursuri sportive, concursuri de îndemânare, precum și o conferință a evenimentului.

POLIChemistryFEST

12 mai 2022 / ANUNȚURI EVENIMENTE
In perioada 20-21 mai 2022 va avea loc, in Universitatea POLITEHNICA din Bucuresti, evenimentul POLIChemistryFEST. Facultatea de Inginerie Chimica si Biotehnologii este co-organizator al acestui eveniment.

Programul evenimentului este disponibil aici. Mai multe informatii sunt disponibile in website-ul evenimentului.

Prezentarea specializarilor

29 aprilie 2022 / ANUNȚURI EVENIMENTE
Joi 5 mai 2022, ora 15, in amfiteatrul D018 va avea loc evenimentul intitulat "Prezentarea specializarilor".

In cadrul evenimentului vor avea loc prelegeri cu privire la oferta de studiu din anii III - IV si vor fi invitati absolventi ai specializarilor ce reprezinta modele de reusita in cariera. Evenimentul este dedicat studentilor din anul II de studii de licenta, care la trecerea din anul II de studii in anul III, urmeaza sa opteze pentru una din specializari, dar se adreseaza si studentilor din anii mai mari care pot vedea in absolventii invitati, modele de succes.