Anunțuri evenimente

Inaugurarea laboratorului de Tehnologie Farmaceutică realizat în parteneriat cu compania ZENTIVA

16 aprilie 2024 / ANUNȚURI EVENIMENTE
Pe data de 17 aprilie 2024, va avea loc, începând cu ora 10:00, în corpul L din campusul POLIZU al Facultății de Inginerie Chimică și Biotehnilogii, inaugurarea laboratorului de Tehnologie Farmaceutică realizat în parteneriat cu compania ZENTIVA.

Mai multe detalii sunt disponibile în comunicatul de presă dedicat evenimentului.

RICCCE 23

02 februarie 2024 / ANUNȚURI EVENIMENTE
Facultatea de Inginerie Chimică și Biotehnologii, împreună cu Fundația "C. D. NENIȚESCU", organizează, în perioada 4-7 septembrie 2024, în Mamaia, "The 23rd Romanian International Conference on Chemistry and Chemical Engineering (RICCCE)".

Mai multe detalii sunt disponibile în a doua circulară a evenimentului.