DOCTORANZI

INGINERIE CHIMICĂ

INGINERIE CHIMICĂ

2022

Alma Valentina BROSTEANU

alma.brosteanu@gmail.com[at]upb.ro
TEMĂ: Obtinerea butadienei din etanol
CONDUCĂTOR: Grigore BOZGA
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

2021

Carmen CALIN

Alexandra CONSTANTINESCU

Laura-Elena ENACHE

TEMĂ: Materiale cu raspuns celular bazate pe chitosan, chitina si oligoimeri pentru diverse aplicatii
CONDUCĂTOR: Ileana RĂU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Oana-Iulia ENACHE

TEMĂ: Studii fizico – chimice si dezvoltare de senzori electrochimici pentru analiza extractelor vegetale cu aplicatii dermatocosmetice
CONDUCĂTOR: Eleonora-Mihaela UNGUREANU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Andreea-Beatrice GIRBACIU

Ali ISMAIL

Sorina-Alexandra LEAU

sorina.leau@stud.fim.upb.ro[at]upb.ro
TEMĂ: SENZORI ELECTROCHIMICI CU APLICAŢII ÎN ANALIZE DE COMPUŞI BIOLOGIC ACTIVI
CONDUCĂTOR: Stelian LUPU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Catalin MANEA

TEMĂ: Studii complexe privind elaborarea de noi metode de detectie a poluantilor din mediu.
CONDUCĂTOR: Eleonora-Mihaela UNGUREANU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Georgiana-Roxana NEACSU

TEMĂ: Materiale pe baza de chitosan extras din diverse deseuri marine cu aplicatii in agricultura si acvacultura
CONDUCĂTOR: Ileana RĂU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Elena Iulia NEBLEA

elena.iulia.neblea[at]upb.ro
TEMĂ: Noi structuri de micro si nanogeluri pe baza de polimeri naturali si biocompatibili
CONDUCĂTOR: Mircea TEODORESCU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Eduard Ionut PISCANU

TEMĂ: Membrane pentru decontaminare de mediu
CONDUCĂTOR: Ștefan Ioan VOICU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Laura RENEA (CERNENCU)

TEMĂ: Metodologie de elaborare a modelelor cinetice complexe, structurate pe mai multe niveluri de detaliere (hibride), folosite in calcule de inginerie (bio)chimica privind optimizarea unor reactoare industriale biochimice sau biologice
CONDUCĂTOR: Gheorghe MARIA
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Claudiu Narcis SPINU

TEMĂ: Studii de cercetare complexe privind acumularea metalelor grele in apa, sol si plante
CONDUCĂTOR: Eleonora-Mihaela UNGUREANU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Paul Adrian TARABUTA

TEMĂ: Materiale cu aplicații medicale
CONDUCĂTOR: Anton FICAI
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Vlad Marian TÂRPĂ

TEMĂ: COMPUSI CHINOIDALI ZWTTERIONICI IN STARE FUNDAMENTALA - INSTRUMENT MOLECULAR PENTRU STIINTA
CONDUCĂTOR: Ileana RĂU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Ionela-Daniela TOMA

TEMĂ: Dezvoltarea de noi secvențe de fertilizare pentru creșterea calitativă și cantitativă a producției unor genotipuri de viță-de-vie, în contextul schimbarilor climatice actuale ale arealului viticol Ștefănești – Argeș
CONDUCĂTOR: Radu Claudiu FIERĂSCU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Dan Adrian VASILE

2020

Roxana Ioana BRAZDIȘ

TEMĂ: Materiale nanostructurate cu eficiență înaltă pentru decontaminarea apelor încărcate cu poluanți periculoși
CONDUCĂTOR: Radu Claudiu FIERĂSCU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Iulia-Maria CANIOLA

TEMĂ: Diagnosticarea si conservarea obiectelor de patrimoniu din pergament
CONDUCĂTOR: Nicoleta BADEA
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Elena Alina CHITICARU

ghfghf[at]upb.ro
TEMĂ: fggg fghdg
CONDUCĂTOR: Mariana IONIȚĂ
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Nicoleta Florentina CIRSTEA

TEMĂ: Valorificarea deseurilor de sticla la obtinerea de materiale de constructii
CONDUCĂTOR: Alina Ioana BĂDĂNOIU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Toma FISTOS

TEMĂ: Nanomateriale anorganice cu aplicații practice în conservarea patrimoniului cultural
CONDUCĂTOR: Radu Claudiu FIERĂSCU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Maxim MAXIMOV

TEMĂ: Acoperiri cu aplicații speciale
CONDUCĂTOR: Anton FICAI
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Maria MEMECICĂ

TEMĂ: ARHITECTURI BIOPOLIMERE FUNCTIONALIZATE PE BAZA DE CHITOSAN DIN SURSE NEEXPLOATATE
CONDUCĂTOR: Ileana RĂU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Catalin Ionut MIHAESCU

catalin.ionut.mihaescu[at]upb.ro
TEMĂ: Aplicatii ale nanoparticulelor functionalizate in medicina
CONDUCĂTOR: Mircea TEODORESCU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Cornelia-Elena MUSINA

TEMĂ: Electrozi modificati pentru aplicatii analitice
CONDUCĂTOR: Eleonora-Mihaela UNGUREANU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Gabriela PETRISOR

gabriela.petrisor[at]upb.ro
TEMĂ: Sisteme cu eliberare controlată
CONDUCĂTOR: Anton FICAI
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Elena Ruxandra RADU

TEMĂ: Sisteme pentru eliberarea controlata de medicamente pe baza de membrane din polimeri bioresorbabili.
CONDUCĂTOR: Ștefan Ioan VOICU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

George Valentin SAFTOIU

valentin.saftoiu[at]upb.ro
TEMĂ: CONTRIBUȚII LA OPTIMIZAREA STRUCTURALĂ A PIESELOR REALIZATE DIN MATERIALE COMPOZITE ÎN CONDIȚII AGRESIVE DE MEDIU
CONDUCĂTOR: Anton FICAI
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Robert TINCU

TEMĂ: Sisteme inovatoare de distributie pe bază de nanostructuri lipidice bioactive pentru îmbunătățirea funcționalității produselor alimentare
CONDUCĂTOR: Ioana LĂCĂTUȘU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Alina Florentina VLADU

TEMĂ: Biomateriale pentru diagnoză și tratament
CONDUCĂTOR: Anton FICAI
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Irina Gabriela VOINEA

TEMĂ: SINTEZA ȘI UTILIZAREA COMPUȘILOR CU ACTIVITATE BIOLOGICĂ
CONDUCĂTOR: Anton FICAI
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

2019

Ionela-Daniela BELALĂ

TEMĂ: Nanotransportori lipidici cu aplicatii biomedicale
CONDUCĂTOR: Nicoleta BADEA
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Alina-Giorgiana BROTEA

alina.brotea[at]upb.ro
TEMĂ: Studii fizico-chimice pentru caracterizarea liganzilor si electrozilor modificati pe baza de azulene
CONDUCĂTOR: Eleonora-Mihaela UNGUREANU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Madalina BUHOS (AXENIE)

Madalina CALARASU (OPREA)

TEMĂ: Compozite polimerice pe baza de derivate de celuloza pentru aplicații biomedicale
CONDUCĂTOR: Ștefan Ioan VOICU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Iulian Cosmin CODREA

TEMĂ: Biomateriale in regenerarea osoasa
CONDUCĂTOR: Anton FICAI
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Anca Iuliana DUMITRU

TEMĂ: Obtinerea unor noi materiale adsorbante pentru depoluarea apelor impurificate cu metale grele
CONDUCĂTOR: Anicuța STOICA
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Alexandru-Daniel GHEORGHE

TEMĂ: Evaluarea degradării obiectelor textile de patrimoniu. Tratamente inovative utilizate împotriva degradării
CONDUCĂTOR: Nicoleta BADEA
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Mihaela Cristina LITE

Maria-Cristina LUPAS

TEMĂ: Nanotransportori lipidici pe baza de colagen – dezvoltare, caracterizare si aplicabilitate
CONDUCĂTOR: Ioana LĂCĂTUȘU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Teodora-Alexandra MANASIA (IORDACHE)

TEMĂ: Nanoîncapsulări de nutraceutice în sisteme lipidice nanostructurate pentru dezvoltarea de suplimente alimentare avansate
CONDUCĂTOR: Ioana LĂCĂTUȘU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Petronela Lina MATEI

TEMĂ: Tehnici avansate de separare a unor compuși bioactivi din surse naturale și sub-produse ale industriei alimentare
CONDUCĂTOR: Anicuța STOICA
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Ovidiu-Teodor MATICA

TEMĂ: Identificari in situ de compusi organici si anorganici prin metode fizico-chimica
CONDUCĂTOR: Eleonora-Mihaela UNGUREANU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Angela OLARU

Ruxandra OPREA

TEMĂ: Membrane cu proprietăţi antibacteriene şi antimicrobiene
CONDUCĂTOR: Ștefan Ioan VOICU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Alice Ionela PODARU

TEMĂ: Hidrogeluri pe baza de N-vinil pirolidona
CONDUCĂTOR: Mircea TEODORESCU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Alina-Ionela STANCU

TEMĂ: Sisteme polimerice antimicrobiene utilizate în tratamentul afecțiunilor pielii
CONDUCĂTOR: Anton FICAI
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Alexandru Vasile STEFAN

TEMĂ: Noi ingrediente functionale pentru obtinerea de alimente simbiotice
CONDUCĂTOR: Anicuța STOICA
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

2018

Nicusor BALAN

TEMĂ: Materiale superhidrofobice pentru decontaminarea apelor poluate cu fractii petroliere
CONDUCĂTOR: Anicuța STOICA
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Cristina BARDACA (URDUCEA)

TEMĂ: Membrane compozite selective cu aplicaţii biologice
CONDUCĂTOR: Gheorghe NECHIFOR
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Ioana Alina DIMULESCU (NICA)

TEMĂ: Obţinerea unor produse biologice cu aplicaţii in bioterapie utilizând fracţiuni immunologic active
CONDUCĂTOR: Gheorghe NECHIFOR
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Alexandra Andeea DOBRIN

TEMĂ: Epurarea apelor reziduale provenite din abatoarele de păsări
CONDUCĂTOR: Gheorghe NECHIFOR
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Laura-Bianca ENACHE

TEMĂ: ELECTROZI MODIFICAṬI PENTRU APLICAṬII ȊN PROTECṬIA MEDIULUI ṢI PROBLEME BIOMEDICALE
CONDUCĂTOR: Eleonora-Mihaela UNGUREANU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Alexandru GORAN

TEMĂ: Epurarea efluenţilor din industria farmaceutică
CONDUCĂTOR: Gheorghe NECHIFOR
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Cornelia-Ioana ILIE

cornelia.ilie[at]upb.ro
TEMĂ: Sisteme multifunctionale pentru diagnoza si tratament
CONDUCĂTOR: Anton FICAI
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Roberta IRODIA

Daniel MITRU

TEMĂ: Biosenzori specifici în activităţile de mediu
CONDUCĂTOR: Gheorghe NECHIFOR
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Ludmila MOTELICA

ludmila.motelica[at]upb.ro
TEMĂ: Ambalaje Active
CONDUCĂTOR: Anton FICAI
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Marcela PALLA-PAPAVLU

TEMĂ: Sisteme membranare pentru eliberarea oftalmica a medicamentelor
CONDUCĂTOR: Ștefan Ioan VOICU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Florentina Mihaela PĂNCESCU

TEMĂ: Membrane şi procese de membrana in medicina sportivă
CONDUCĂTOR: Gheorghe NECHIFOR
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Catalin PAUN

Cristina SCOMOROSCENCO

cristina.scomoroscenco[at]upb.ro
TEMĂ: Sisteme polimerice pentru cedarea controlata a principiilor active in formularile dermato-cosmetice
CONDUCĂTOR: Mircea TEODORESCU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Mirela-Irina TEODORESCU (CAS. PETREANU)

mirela.irina.petreanu[at]upb.ro
2017

Veronica ANASTASOAIE

TEMĂ: Electrozi modificati pentru oxidarea electrocatalitica a apei
CONDUCĂTOR: Eleonora-Mihaela UNGUREANU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Cristiana DANES

Elena DĂNILĂ

TEMĂ: Bioproduse hibride pe bază de colagen din pește si extracte naturale
CONDUCĂTOR: Liane Gloria Raluca STAN
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Ana Maria GRIGORIU

TEMĂ: Direcții noi de valorificare a enzimelor în industria de panificație
CONDUCĂTOR: Anicuța STOICA
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Marina MIHALACHI (MUSCALU)

TEMĂ: Aplicarea unor tehnici de inginerie chimica la modelarea unor etape esenţiale din metabolismul central al carbonului în culturile celulare cu aplicatie la optimizarea funcţionării bioreactoarelor
CONDUCĂTOR: Gheorghe MARIA
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Andreea Miruna NEAGU

TEMĂ: Obținerea și analiza de conținut a extractelor naturale folosite ca suplimente nutritive
CONDUCĂTOR: Liane Gloria Raluca STAN
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Cristina NETOIU (TUNCEL)

TEMĂ: Materiale membrane pentru eliberarea stimulata de medicamente
CONDUCĂTOR: Ștefan Ioan VOICU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Claudia Mihaela NINCIULEANU

claudia.mihaela.ninciuleanu[at]upb.ro
TEMĂ: Hidrogeluri (nano)compozite cu retea de poli(acid metacrilic)
CONDUCĂTOR: Mircea TEODORESCU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Wanda POLIPCIUC

TEMĂ: Acoperiri bioactive pe baza de nanostructuri de TiO2 functionalizate cu fitomolecule
CONDUCĂTOR: Cristian PÎRVU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Georgiana Madalina POPA (LEMNARU)

madalina.lemnaru[at]upb.ro
TEMĂ: Grefe osoase procesate prin metoda printarii 3D
CONDUCĂTOR: Anton FICAI
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Roxana TIPLEA

TEMĂ: Grefe bidimensionale active pentru regenerarea si tratamentul afectiunilor pielii
CONDUCĂTOR: Anton FICAI
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Alina-Alexandra VASILE (CORBEI)

TEMĂ: Evaluare de proprietăți din calcule de mecanică cuantică pentru compuși azulenici
CONDUCĂTOR: Eleonora-Mihaela UNGUREANU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Cristina VIJAN

TEMĂ: Lianti cu intarire bazata pe reactii acid-baza
CONDUCĂTOR: Alina Ioana BĂDĂNOIU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

2016

Ioana Alexandra CERNENCU

TEMĂ: Noi biomateriale pe bază de celuloză pentru aplicații in ingineria tisulară
CONDUCĂTOR: Horia IOVU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Oana Steluţa MUHULEŢ (ȘERBĂNESCU)

TEMĂ: Membrane compozite şi derivatizate pentru extracția de gadoliniu din apa grea virgină de moderator
CONDUCĂTOR: Ștefan Ioan VOICU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Anamaria SĂULESCU

TEMĂ: Intensificarea cu ajutorul US şi/sau a MW a proceselor de esterificare şi de transesterificare ce utilizează catalizatori de tip enzime sau de tip răşini
CONDUCĂTOR: Ioan CĂLINESCU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Alexandru VLAICU

TEMĂ: Tehnici neconvenționale pentru intensificarea sintezei de biocombustibili lichizi
CONDUCĂTOR: Ioan CĂLINESCU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

2015

Laura Eugenia MOLDOVEANU (BĂRBULESCU)

TEMĂ: Procedee de Valorificare a Titanului din Deșeurile Rezultate în Producerea Industrială a Materialelor cu Conținut Ridicat de Titan
CONDUCĂTOR: Cristian PÎRVU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Carmen-Lidia OPROIU (GHEORGHE)

TEMĂ: Inertizarea de deșeuri în matrici liante
CONDUCĂTOR: Georgeta VOICU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Cristina Lucretia VADUVA (DIMA)

TEMĂ: Valorificarea unor deseuri in producerea de materiale de constructii cu valoare adaugata
CONDUCĂTOR: Alina Ioana BĂDĂNOIU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

2014

Anda-Ionelia MIHAI (VOICU)

TEMĂ: Materiale Hibride pe Bază de Polimeri si Argile Poroase Heterostructurate
CONDUCĂTOR: Horia IOVU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Nicoleta Gabriela ȘTEFAN

TEMĂ: Obținerea unor derivați ai acizilor grași polinesaturați ω din produse naturale
CONDUCĂTOR: Ioan CĂLINESCU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

CHIMIE

CHIMIE

2022

Monica MINCU

monica.mincu[at]upb.ro
TEMĂ: INVESTIGAȚII RADIO-CHIMICE ALE UNOR APE NATURALE DE PE TERITORIUL ROMÂNIEI
CONDUCĂTOR: Alina Catrinel ION
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

2020

Roxana CORNOIU

TEMĂ: Metode de analiza a unor radiofarmaceutice
CONDUCĂTOR: Alina Catrinel ION
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

2019

Daniela CATANĂ

TEMĂ: Deșeuri cu potențial de valorificare provenite din apele uzate
CONDUCĂTOR: Aurelia MEGHEA
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Monica DAESCU

monica.daescu[at]upb.ro
TEMĂ: Studii spectro-electrochimice în analiza unor compuși farmaceutici
CONDUCĂTOR: Alina Catrinel ION
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Mihaela SAVIN

mihaela.savin[at]upb.ro
TEMĂ: Electrosinteza si caracterizarea unor nanocompozite pe baza de carbon cu aplicatii in dezvoltarea de chemo/biosenzori.
CONDUCĂTOR: Alina Catrinel ION
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Nicoleta VASILACHE

zegreanicoleta@yahoo.com[at]upb.ro
TEMĂ: Evaluarea prezentei in mediu a poluantilor anorganici din zone afectate de activitati antropice
CONDUCĂTOR: Elena DIACU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Alexandra VASILE

TEMĂ: Recuperarea selectivă a unor metale din deșeuri rezultate de la industria minieră
CONDUCĂTOR: Aurelia MEGHEA
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

2018

Sorin Sebastian GHEORGHE

TEMĂ: Metode inovative de determinare a unor biomarkeri specifici tumorilor cerebrale
CONDUCĂTOR: Raluca Ioana VAN STADEN
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Sabina-Vasilica PISTOL (ZAHARIA)

sabinapistol@gmail.com[at]upb.ro
TEMĂ: Evaluarea riscului generat de prezenta unor biocide asupra mediului inconjurator
CONDUCĂTOR: Elena DIACU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

Adina-Maria SPIRIDON (PAUN)

paunadina4@gmail.com[at]upb.ro
TEMĂ: Studiul impactului poluantilor anorganici asupra solurilor si plantelor din zona industtiala Slatina
CONDUCĂTOR: Elena DIACU
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI      

2015

Daniela Valentina BEȘLIU

TEMĂ: Dezvoltarea de Noi Biohibrizi pe Bază de Nanoparticule de Argint și Extracte din Plante Utilizând Chimia Verde
CONDUCĂTOR: Aurelia MEGHEA
COMISIA DE ÎNDRUMARE       LISTĂ DE LUCRĂRI